Most adhezyjny uzupełniający 2 zęby

Zamierzam zrobić most adhezyjny uzupełniający 2 zęby - 4 i 5 górną. Chcę osadzić go na zębach 3 i 6 które są martwe, z plombami na bocznych częściach; tam chcę umieścić skrzydełka a plomby wyrzucić. Czy będzie się trzymał taki most i czy ew. można go podklejać w nieskończoność? Z góry dziękuję. Halina

Witam!
Wg mnie uzupełnienie tego typu w Pani przypadku nie jest niemożliwe,aczkolwiek nieco ryzykowne... Na pewno jest to metoda oszczędzająca tkanki własne zęba,ale w odcinkach bocznych nie zawsze się sprawdza! Brak dwóch zębów bocznych to spora luka,a trzeba wziąć pod uwagę siły żucia działające w tym rejonie! Most adhezyjny musi te siły wytrzymać.............. Oczywiście będzie się trzymał,ale jak długo,tego nie wiadomo! Jeżeli już teraz zastanawia się Pani,czy będzie się trzymał i czy można go podklejać to znaczy,że sama ma Pani wątpliwości co do tego rozwiązania... Mimo wszystko może Pani rozważyć to rozwiązanie ale polecam też rozwiązanie tradycyjne,czyli most porcelanowy na podbudowie metalowej,którego trwałość obliczona jest na kilkanaście i więcej lat, zasadniczo bez problemów!!! Pozdrawiam.