Motylek? Jak?

Witam . Mam 16 lat. Chciałabym coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu (zaczynam nowe , lepsze ) : jednocześnie schudnąć , poprawić swoją kondycję , przybrać ładniejszych kształtów i zadbać o siebie. Ważę ok. 61.5 kilograma przy wzroście ok. 163 centymetrów. Od niedawna stosuje pewną zasadę : piję dużo niegazowanej wody , jem owoce , warzywa , urozmaicone posiłki , nie jem później niż do godziny 18.00 , nie jem fast-foodów , słodyczy , rzeczy słonych , słodkich , wypieków z cukierni , lodów , nie słodzę herbaty , czyli unikam wszystkiego co pozornie jest bardzo dobre ;) Pije tylko zieloną herbatę . Jem "porządne" śniadanie , ale za to lekką kolację. Nie podjadam między posiłkami , a jeśli musze , to jest to zbożowy batonik albo owoce lub sok z jabłek i marchewek. Ćwicze aerobiczną 6 weidera , zaczynam biegać , tańczę , czasami jeżdże na rowerze , rolkach , rozciągam się , jeśli znajdę czas to nawet pływam. Staram się chodzic spać najpóźniej o 23 (chyba , że muszę pilnie uczyć się na sprawdzian) , wstaję rano. Zauważyłam jedną poprawę : moja waga nie waha się tak jak kiedyś ( gdy coś zjadłam nagle moja waga wynsiła 65 kilogramów :/ ) cały czas ważę mniej lub więcej ( 62 kilogramy) . Jednak czuję się ciężka, zwłaszcza , że nie jestem wysoka. Chciałabym schudnąć maxymalnie do 52 kilogramów tak , by moja waga nie wahała się, Wyrzeźbić talię , wysmukleć. Czuć się lekko. Mieć płaski brzuszek. Wiem , że jest to proces długotrwały , ale jestem bardzo cierpliwa i stawię czoła wszelkim wyzwaniom. Głównym wyzwaniem było nie poddanie się własnemu umysłowi , kuszeniu słodyczami.. udało mi się ! jestem gotowa na dużo więcej! Nie chcę zostać anorektyczką! Ale w zdrowy (rozsądny) sposób zminimalizować swoją wagę , kształty i tak dalej. Pochodze z rodziny , która ma skłonności do tycia niestety ;/ . Mam dość słabe serce.... (chorująca babcia i mama babci) Bardzo proszę o fachową odpowiedź i rady dotyczące mojej prośby.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23,2, na siatce centylowej nie przekraczasz 90 centyla, co oznacza, iż nie masz nadwagi.
Jeśli czujesz się źle ze swoją sylwetką ćwicz codziennie, co najmniej 30 min.
Przykładowe ćwiczenia  na płaski brzuch to:
•    brzuszki proste,
•    brzuszki skośne,
•    skłony w przód do siadu równoważnego,
•    brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
•    prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
•    unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
•    "rowerek",
•    zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Myślę, że nie powinnaś stosować diety odchudzającej.
Najpierw spróbuj zwiększyć aktywność fizyczną.

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

POZDRAWIAM