Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Motywacja do odchudzania kobiety

Witam mam 26lat i ciezko mi jest sie odchudzac zawsze chce a pozniej mi przechodzi ale dzisiaj oglądałam swoje zdjecia i jest tragicznie wyglądam okropnie z roku na rok coraz bardziej tyje wiem o tym i widac po rzeczach jak mam schudnąc sama nie wiem...nie mam silnej woli
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam Panią,
Tak to już jest, że motywacja zamiast wzrastać w czasie odchudzania, czasem spada....Myślę, że podstawowe zmiany jakie powinna Pani poczynić przed przystąpieniem do odchudzania, to to iż powinna Pani porozmawiać np. z psychologiem, lub psychodietetykiem, który pozwoli Pani zauważyć u siebie dobre cechy, które być może pozwolą wyzwolić u Pani pozytywną energię do działania. Bo przecież odchudzanie, to głównie zmiana w naszym myśleniu i mocnym postanowieniu ;-)a układ pokarmowy będzie robił to co niego należy. Proszę pamiętać, że motorem napędzającym nas do pracy jest nasze nastawienie psychiczne i ja osobiście szukałabym przyczyny właśnie z tej strony. Życzę silnej woli w działaniu, pozdrawiam.

0

Witam serdecznie,

Brak silnej woli i wielokrotne podejścia do odchudzania są bardzo często powtarzającym się przypadkiem. Najlepiej poszukać wsparcia i motywacji u osób trzecich, najlepiej u specjalisty dietetyka, który ułoży pełnowartościowy i odpowiednio zbilansowany jadłospis oraz będzie Panią napędzał do działania. Widzę że jest Pani z Bydgoszczy więc pewni byłby problem aby stawić się u mnie na wizycie(przyjmuję w Warszawie) ale może poszuka Pani dietetyka u siebie w mieście. Jeżeli miałaby Pani ochotę to ja układam również diety przez internet i współpracuję z pacjentami drogą mailową. Wystarczy napisać do mnie a postaram się Panią wesprzeć i udzielić wszelkich wskazówek odnośnie prawidłowego żywienia. Nie można się poddawać a za wszelką cenę zadbać o siebie i swoje zdrowie. Nabierze Pani w ten sposób pewności siebie i będzie miała Pani świadomość ze w końcu robi coś ku lepszej figurze, wymarzonej sylwetce i zgodnie z tym co Pani zapanowała. Z pewnością będzie to od Pani wymagało zaangażowania i wielu starań jednak efekty które zaczną się pojawiać zmotywują Panią do walki:)

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana dietą i wsparciem z mojej strony zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam serdecznie,
proszę umówić się na spotkanie z dietetykiem w miejscu zamieszkania, który oceni nadmiar masy ciała i ilość kilogramów do zrzucenia, a także przeanalizuje Pani sposób odżywiania i wskaże przyczynę tycia. Dobierze również odpowiednią dietę. Odchudzanie pod okiem specjalisty, a zwłaszcza częste kontrole są bardzo motywujące dla większości pacjentów. Są także formy odchudzania w grupie oraz zajęcia fitness dla osób o podobnych problemach. Zachęcam także do rozmowy z coachem lub psychologiem, który pomoże wzmocnić słabą wolę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0

Szanowna Pani - w nawiązaniu do Pani pytania pozwolę sobie zacytować jedną z moich odpowiedzi dotyczących motywacji do odchudzania.

Warto zastanowić się, czy jest ona zewnętrzna czy wewnętrzna, bo tylko dla wewnętrznej jesteśmy skłonni poświęcać swój czas i środki. Można je odróżnić sprawdzając, na co kładziony jest nacisk przy refleksji nad nią - czy na opinie innych ludzi czy własną. Zewnętrzną będzie między innymi: chęć podobania się innym, nakaz lekarza, moda, poczucie obowiązku itp.

Jakakolwiek praca wykonywana pod presją i jedynie poczuciem obowiązku - będzie pracą stresującą, sprawiającą przykrość i odczuwana jako coś nam narzuconego.

Wdrożenie ćwiczeń i zdrowego żywienia to zmiana nawyków - na to potrzeba minimum 30 dni powtarzania czynności (zdrowego jedzenia, ćwiczeń) aby zacząć odczuwać przyzwyczajenie i przełamanie schematów. Jeżeli odczuwa Pani problemy z motywacją - warto zasięgnąć porady coacha lub psychologa. W kwestii zaburzeń odżywiania i problemów z motywacją - służymy poradą między innymi u nas w Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.

Absolwentka psychologii o specjalności wychowawczej. Założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy