Możliwość ciąży po pominięciu tabletek antykoncepcyjnych

Biore tabl od11miesiecy(Lesinelle).Na poczatku ostatniego cyklu zapomnialam wziac pierwszej tabletki.Nastepnego dnia wzielam 2.Odbylam stosunek po ok4dniach bez zabezpieczenia.Okres byl normalnie,nawet troche bardziej obfity.W tym mscu wyjezdzalam na3dni i nie wzielam tabl.znowu w I tyg.Po powrocie kontynuowalam odpowiednio do dnia tyg.Zaczynam2gi tydz.Ostatni stosunek byl3-4dni przed okresem.Mam lekkie nudnosci, bolesne piersi,obfita wydzieline i skurcze macicy.Czy to mozliwe,ze jestem w ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę istnieje ze względu na fakt iż stosunek niezabezpieczony czy przerywany nie chroni przed ciążą a rozpoczęcie antykoncepcji niezgodnie z zaleceniami może spowodować obniżenie ochrony antykoncepcyjnej. Proszę wykonać test ciążowy w 14 dniu po stosunku.