Możliwość ciąży po stosunku bez wytrysku z prezerwatywą

Jestem dziewczyną i mam 16 lat. Uprawiłam z moim chłopakiem seks. To był drugi raz. Użyliśmy prezerwatywy i nie było wytrysku.
Po tym zaczęłam plamić na brązowo, trwało to ok. tygodnia. Zaczęły boleć mnie jajniki i spóźnia mi się okres. Bardzo denerwuję się że mogę być w ciąży, czy to możliwe?
Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Nie opisałaś pierwszego razu- kiedy nastąpił i czy stosowaliście jakąś antykoncepcję. Podczas stosunku z prezerwatywą raczej nie mogło dojść do zapłodnienia. Plamienie może być związane z jakąś patologią w drogach rodnych (np. nadżerką), ewentualnie z uszkodzeniem ściany pochwy podczas stosunku (co jest mniej prawdopodobne). Inna możliwą przyczyną to zaburzenia hormonalne - to tłumaczyłoby również spóźnianie się miesiączki (bóle w okolicy jajników najpewniej właśnie ją zwiastują). Dla całkowitej pewności, radzę wykonać test ciążowy. Jeżeli mimo negatywnego wyniku miesiączka nie pojawi się przez następny miesiąc, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!