Możliwość ciąży przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Novynette

Witam !! przyjmuje regularnie tabletki novynette w zasadzie to przyjęłam jedno opakowanie i po rozpoczęciu drugiego doszło do stosunku czy jestem całkowicie bezpieczna ..?? Chcę dodać że już kilka dni po stosunku czułam ból w podbrzuszu oraz ból przy oddawaniu moczu czasem mam nudności teraz mam wrażenie że moczu oddaje mało (mam rówież obolałe piersi ale to efekt tabletek ponieważ miałam tak od początku) czy mogę być w ciąży ..?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjmuje Pani antykoncepcję regularnie to jest Pani zabezpieczona. Nie ma powodów do obaw o ciążę. Wszelkie objawy nazwijmy to ''ciążo-podobne'' mogą być efektem stosowania hormonów płciowych.