Możliwość diagnostyki bez podania jodu 10 miesięcy po usunięciu tarczycy

Witam , jestem 10 mcy po usunięciu tarczycy rak brodawkowaty ,dalszym zaleceniem był jod radioaktywny ,oraz diagnostyka , ale po pierwsze mam wiele watpliwości co do słuszności takiego leczenia , a po drugie jestem juz po dwóch operacjach serca w dzieciństwie, a po usunięciu tarczycy mam teraz ciagle problemy z sercem ,częste tachykardie , moje pytanie jest takie czy jest możliwość wykonania diagnostyki bez podania jodu , a jeśli jest to jakie to badanie i gdzie mozna wykonać

Szanowna Pani,
scyntygrafia z użyciem radiojodu jest bezpieczną i jedyną metodą diagnostyczną w Pani przypadku. Wskazania do jodoterapii ustala endokrynolog w oparciu o wyniki badań.
Pani dolegliwości wymagają indywidualnego i ostrożnego prowadzenia terapii tyroksyną. Zalecam więc kontakt z endokrynologiem.
Pozdrawiam
dr R.Anielski