Możliwość korzystania z sauny i basenu 3 tygodnie po wycięciu śledziony

Trzy tygodnie temu miałem wyciętą śledzionę,czy mogę korzystać z sauny i basenu?pić alkohol,jeść posiłki smażone i pieczone?

Witam. Powinien Pan wstrzymać się z kąpielą w basenie i sauną. Z alkoholem to ostrożnie. Natomiast z posiłkami, też nie przesadzać Pozdrawiam.