Możliwość opalania na solarium w czasie leczenia hormonalnego

Witam ,czy w czasie leczenia hormonalnego można opalać się na solarium (bez twarzy) - co tydzień po 10 minut ? Czy jest to niewskazane ? Jak uchronić się przed przebarwieniami w czasie brania hormonów ?? wystarczy krem z wysokim filtrem ???

Podczas terapii hormonalnej powinno się unikać opalania, aby nie powstały przebarwienia.Niestety żaden filtr nie chroni nas w 100%-także odradzam opalanie.

Witam
Na Pani miejscu nie ryzykowałabym, gdyż przebarwienia które mogą powstać po opalaniu będzie ciężko usunąć. Przy stosowaniu terapii hormonalnej powinna Pani stosować krem z filtrem na co dzień przez cały rok. Są specjalne preparaty przeznaczone do skóry skłonnej do przebarwień.
Dodatkowo gdyby pojawiły się przebarwienia może Pani udać się na zabiegi złuszczające lub rozjaśniające (np. z witaminą C). Takie działania jednak, proszę skonsultować uprzednio z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
Joanna Kucharska

Dzień dobry,

Zdecydowanie odradzam opalania się podczas leczenia hormonalnego. Grozi to powstaniem przebarwień, których późniejsze usunięcie może być długim i kosztownym procesem. Ponadto proszę pamiętać, że przy tego typu leczeniu powinna Pani codziennie stosować krem z wysokim filtrem - tym bardziej w zbliżającym się sezonie wiosenno-letnim.
W razie dodatkowych pytań -służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska