Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość operacji zastawki u babci ze stenozą aortalną

Witam. Moja babcia ma stenoze aortalna obecnie znajduje sie w szpitalu na oddziale oiok. Jej stan jest bardzo ciezki istnieje podejrzenie zapalenie wsierdzia.zostala poddana intubacji poniewaz miala silne dudznosci i doszlo do obrzeku pluc dziz mija 3 doba a ona nadal sie nie obudzila po odstawieniu leku. Chcialam zapytac czy w takiej sytuacji jest mozliwa jak najszybsza operacja zastawki czy w tym stanie nie jest to mozliwe? czy czekanie moze pogarsza jej stan? Prosze o pomoc i szybka odpowiedz
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Rehabilitacja kardiologiczna

Osoby, które przeszły zawał serca są często poddawane rehabilitacji kardiologicznej, która stanowi jeden z najważniejszych działań służących powrotowi do zdrowia. Prof. Wojciech Drygas opowiada na czym polega taka rehabilitacja oraz co się z nią wiąże

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Infekcyjne zapalenie wsierdzia jest przeciwwskazaniem do wykonania operacji. Ponadto konieczne jest ustabilizowanie stanu pacjentki i ustąpienie obrzęku płuc.
Proszę pytać o przebieg dalszego leczenia lekarza prowadzącego, gdyż bez znajomości danych klinicznych nie mogę nic więcej powiedzieć.
Pozdrawiam

0

Witam panią!
Z pani słów wywiadu wynika, że babcia znajduje się obecnie w bardzo ciężkim stanie, więc zabieg operacyjny prawdopodobnie nie uratuje pani babci i prawdopodobnie nie jest nawet rozpatrywany ze względu na złe rokowanie. Dodatkowo jak pani podaje babcia nie odzyskała przytomności, a to może również wskazywać na uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego.
Bardzo mi przykro.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy