Możliwość przedawkowania leku Apap

Czy możliwe jest przedawkowanie leku Apap i czy może to doprowadzić do zgonu lu śpiączki? Pozdrawiam Joanna

Witam,

Możliwe jest przedawkowanie Apapu - paracetamolu. Dawka powyżej 10 g u osoby dorosłej doprowadza do ciężkiej martwicy komórek wątroby. U osób z uprzednio uszkodzoną wątrobą toksyczne bywają już dawki rzędu 5g. Toksyczne uszkodzenie wątroby może zaś doprowadzić zarówno do śpiączki jak i zgonu. Dlatego lek ten choć wydawany bez recepty powinien być stosowany rozważnie, doraźnie i wedle zaleceń lekarza.

Pozdrawiam