Możliwość przemiany partnera, który zdradzał

Mój partner zdradzał swoją byłą był też do niej strasznie ordynarny i był z nią tylko dla seksu.Na samym początku naszego związku zobaczył, że nie jestem taka jak ona i zaczął uczyć się ,,normalnego'' życia bez zdrad i romansów internetowych. Na początku naszego związku w pierwszych tygodniach pisał do innej kobiety lecz gdy zrozumiał, że może mnie stracić zmienił się .Czy to możliwe, że można przejść taką radykalną przemianę? Czy mogę mu ufać -widzę, że się zmienił,ale czy to wystarczy ?

Witam serdecznie,

Człowiek zawsze może się zmienić, jeśli naprawdę ma motywację, jednak zachowania które Pani opisała lubią się powtarzać. Co robić? Obserwować.
Rozmawiać. Jeżeli on deklaruje poprawę, to niech pokaże – nie przez miesiąc – przez rok, dwa, że jest w stanie zachowywać się inaczej. Ludzie mogą się zmienić, ale szanse na prawdziwą zmianę są wtedy, gdy człowiek naprawdę uważa swoje dotychczasowe zachowanie za niewłaściwe, ponieważ ranią osobą, którą kocha, a on nie chce ranić. Jeśli zmiana spowodowana jest tylko lękiem, to obietnica poprawy nie wróży zbyt dobrze.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Zmiana jest możliwa- jeśli człowiek jest wystarczająco zmotywowany, może zmienić swoje priorytety i cele w życiu, a potrzeby wcześniej realizowane w nieadekwatny sposób, zrealizować z inny- adekwatny i akceptowalny. Czy jednak taka sytuacja ma miejsce z Państwa związku- nie da się odpowiedzieć poprzez poradę internetową.