Możliwość przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przy antybiotyku Dalacin

witam ostatnio byłam u ginekologa ponieważ zamerzam brac tabletki antykoncepcyjne jest to moje pierwsze opakowanie (przepisał mi daylette) jutro powinnam dostac okresu lekarz mowił ze własnie pierwszego dnia krwawienia powinnam zaczac brac tabletki jednak obecnie biore antybiotyk dalacin z powodu anginy stad tez moje pytanie czy moge zacząć brac tabletki anty czy czekac kolejny miesiąc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, ale proszę zastosowanac dodatkowe zabezpieczenie przez 10 dni.