Możliwość snu na boku po operacji korekty wargi i nosa

Jestem po operacji korekty wargi i nosa. Czy moge spac bokiem a nie na plecach?

Witam,

Należy odciążyć operowaną okolicę, czyli nos i wargę przez min 6 tygodni. Należy także unikać urazów operowanej okolicy. Najlepiej zachować ostrożność około do 3 miesięcy po zabiegu.
Pełna wytrzymałość tkanek w miejscu operowanym będzie po około 12 miesiącach.