Możliwość stosowania amfoterycyny na grzybicę układu moczowego, pochwy i jelit

Od 3 lat cierpię na grzybicę ukł moczowego pochwy i jelit, w tej chwili przyjmuję doraźnie flukonazol ale poprawa jest tylko na kilka godz po. Mam coraz silniejsze bóle dolnej części brzucha( zwłaszcza rano przed wizytą w toal. i wieczor), wzdęcia, biegunki na przemian z zaparciami i nawrac zapalenia pęcherza. Mogę jeść tylko prod białkowe, po prod zaw blonnik boli mnie brzuch.Lek zalecił probiotyk ale czuję się po nim b źle, objawy się nasilają.Słyszłam o amfoterycynie b, kiedy ją się stosuje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazania to leczenie ciężkich, uogólnionych i/lub głębokich zakażeń grzybiczych (np. w rozsianej kandydozie i aspergilozie). Leczenie ciężkiej inwazyjnej kandydozy. Leczenie empiryczne pacjentów z gorączką i neutropenią oraz z podejrzeniem zakażeń grzybiczych.

Witam, z uwagi na przewlekłość i przebieg Pani schorzenia oraz - jak wynika z listu - brak skuteczności leków dotychczas stosowanych nie podjąłbym się polecać w formie "porady internetowej" leku co do którego nie ma pewności, że będzie skuteczny, dość "ciężkiego" i obarczonego licznymi działaniami ubocznymi i niepożądanymi. Mam wrażenie że konieczna jest konsultacja u doświadczonego gastroenterologa, ewentualna u specjalistów zajmującymi się szczególnie leczeniem wszelkich grzybic (dermatolodzy, mikrobiolodzy jako uzupełnienie porady). Pozdrawiam RH