Możliwość trwałego zamknięcia przetoki po kanałowym

Ponad rok temu miałem przeprowadzone leczenie kanalowe zęba, dolnej szóstki. Pomimo tego przetoka, ktora byla pod zębem nie zamknela sie calkowicie. Zab nie boli i w przetoce niee zbiera sie w ropa, ale mniej wiecej co 2-3 tyg. Gromadzi sie w niej odrobina krwi, ktora powoduje powstanie drobnego "bąbelka" .Po pewnym czasie staje sie to uciazliwe i przebijam babelek umozliwiajac krwi wyplyniecie i oproznienie przetoki.Powtarza sie to co kilka tygodni. czy jest mozliwosc trwalego zamkniecia przetoki

Witam serdecznie,
W przypadku aktywnej przetoki konieczna jest kontrola leczenia endodontycznego, ponieważ najprawdopodobniej któryś z kanałów nie został całkowicie wypełniony. Potrzebne jest również chirurgiczna likwidacja przetoki.