Możliwość ubiegania się o rentę przy nadciśnieniu, otyłości, cukrzycy typu 2 i łuszycy

Witam, mam 52 lata i odziedziczyłam po moim ojcu wszystkie jego choroby, cierpię na otyłość, nadciśnienie, cukrzycę typu 2 i najgorszą moją plagą jest łuszczyca.Jestem bardzo nerwową osobą, i ciągle jestem wysypana, bolą mnie kolana i nigdzie nie mogę dostać pracy.Czy jest szansa żeby ubiegać się o rentę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniane choroby nie są jednoznacznym wskazaniem do przyznania renty.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli