Możliwość uczestniczenia w terapii przez Internet lub telefonicznie

Witam. Mam ogromne problemy ze sobą. I mam takie pytanie bo chodzilam do psychologow do psychiatry i niestety musialam przestac z powodu pracy. Po prostu nie mam czasu ani wolnego dnia zeby moc chodzic tak jak wczesniej co tydzien na wizyte. Co mogę zrobić w takiej sytuacji. Potrzebuję z kims rozmawiać czy jest jakaś inna mozliwosc na przykład przez internet albo telefonicznie czy mozna w ten sposob prowadzic terapię?

Dzień dobry!

Zdania na ten temat są podzielone. W mojej opinii prowadzenie psychoterapii za pośrednictwem Internetu nie jest możliwe. Czynnikiem leczącym, oprócz wymienianych w rozmowie informacji, jest także atmosfera panująca w gabinecie, tworząca się relacja, mowa ciała. Elementem terapii są wspólne rysowanie, zapisywanie, ćwiczenia w ruchu, testy diagnostyczne itp. których odtworzenie za pośrednictwem Internetu czy telefonu także nie jest możliwe.
Kontakt internetowy może mieć rolę porady, konsultacji - ale nie terapii.

Oczywiście, niektórzy psychologowie są jednak innego zdania.

Pozdrawiam!

Witam,
psychoterapia opiera się przede wszystkim na kontakcie osobistym z psychoterapeutą - i to właśnie jest jeden z głównych elementów leczących. Są osoby, które prowadzą terapię przez internet, zawsze może Pani spróbować doświadczyć tego typu relacji. Ja natomiast zgadzam się z moimi przedmówcami i odradzam taką formę spotkań.

Witam Panią
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl