Możliwość uczęszczania na siłownię przy zakrzepicy

Szanowni Państwo czy moge chodzic na silownie przy zakrzepicy(trening bardzo lekkimi ciezarkami na dokrwienie miesni oraz bieganie na biezni)Diagnza USG-Doppler z 05.01.2015 - " W zakresie zatok m. płaszkowatego obecne zwłóknienie skrzeplniny zreknalizowane w ok 50%. Przepływ dogłowowy zachowany, bez cech refluxu w badaniu w pozycji stojącej. Obustronne ujścia VSM i VSP wydolne,bez cech refuksu w badaniu pozycji stojącej"Lecze sie juz 1 miesiac, xarelto 20mg,1rozpozanie 16.12.2014,USG Dopplera

Witam serdecznie, zdecydowanie tak, trening który nie jest wyczynem przyspiesza proces wymywania skrzepliny - im szybciej ustąpi, tym mniejsze ryzyko pozakrzepowej niewydolności żył głębokich. Trening aerobowy oczywiście z zastrzeżeniami:
1. odpowiednia ilość płynów - unikanie odwodnienia i zagęszczenia krwi
2. tylko w wyrobie uciskowym II' kompresji
3. ostrożnie - urazy spowodują powstanie dużych krwiaków, a lek Xarelto nie ma antidotum - nie istnieje odtrutka, a chirurg leczący takiego pacjenta ma "poprawić swoje umiejętności chirurgiczne"
Pozdrawiam, życząc sukcesów w rehabilitacji, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog