Możliwość wyjścia z depresji bez pomocy specjalisty

Troch dziwne pytanie ale z natury jestem ostrozny. Jesli okaze sie ze mam depresjie to czy jest mozliwos wyjsca z niej bez pomocy specjalisty? Pytam dlatego ze przez kilku lekarzy specjalistow moj stan zdrowia fizycznego i psychicznego sie pogorszyl,wiec obawiam sie kolejnego "specjalisty" zazwyczaj bylem nie poprawny optymista wiec troche jestem zdziwiony swoim zachowaniem.dziekuje z gory za odpowiedz.

Milena Lubowicz

Każdy człowiek ma inną konstrukcję psychiczną i nie ma jednej prostej odpowiedzi na Pana pytanie.Niektórzy sobie sami radzą, czasem człowiek dochodzi do takiego momentu, że potrzebna jest np. pomoc psychologiczna. A też proszę pamiętać, że przyczyną depresji jest niedobór pewnych neuroprzekaźników w mózgu i może być wskazane leczenie farmakologiczne. Proszę poszukać w swojej okolicy sprawdzonego psychiatry, który pokieruje Pana leczeniem.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Przykro mi, że miał Pan w tym zakresie złe doświadczenia.
W większości chorób - także w depresji - zazwyczaj konieczne i niezbędne jest jednak leczenie, tzn. leczenie farmakologiczne (lekarz psychiatra) i psychoterapia.

Pozdrawiam!