Możliwość wyleczenia depresji psychotycznej u żony

witam Zona ma zdiagnozowana depresje psychotyczna po pobycie w szpitalu, przyjmuje fluanxol co dwa tygodnie oraz perazin Stan ogolnie stabilny ,jednak znacznej poprawy nie widac Duzo przesypia i brak jakiegokolwiek zainteresowania Czy dlugo to moze trwac i czy tą depresje mozna wyleczyc ?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Depresję psychotyczną można wyleczyć, mozna uzyskać znaczącą poprawę stanu psychicznego i funkcjonowania. Warto zadbać o to, aby żona regularnie zażywala leki, spotykała się z lekarzem psychiatrą ale również podjęła terapię psychologiczną. Warto zainteresować sie kwestię dziennych oddziałów terapii, które ułatwiają powrót do aktywności.

Choroba jest przewlekła, wymaga systematycznego długotrwałego leczenia. Być może w tej chwili leki, którymi opanowano ostry stan zaburzeń psychicznych wymagają pewnej modyfikacji, n.p. dawek lub zmiany bądź dołączenia innego leku. Trzeba o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym, przedstawić mu swoje spostrzeżenia i niepokoje.