Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość wyleczenia z napadów agresji i alkoholizmu

Witam, mąż codziennie pił i bywał agresywny wobec mnie. Odeszłam od niego 2 miesiące temu, od tamtego dnia mąż nie pije i stara się wrócić. Czy może się jakoś wyleczyć z napadów agresji i alkoholizmu?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak wpłynąć na swoją samoocenę?

Dzień dobry. Oczywiście, że mąż może się wyleczyć z alkoholizmu i napadów agresji. Zastanawiam się jednakże, czy to tylko pani szuka odpowiedzi na pytanie o pomoc w leczeniu? Czy mąż także szuka dla siebie pomocy? To musi być jego decyzja o poddaniu się na przykład terapii, gdyż inaczej, jego brak motywacji do zmiany nałogowych zachowań, skutecznie przeszkodzi w wyleczeniu. Postawiła pani mężowi jasne granice wyprowadzając się z domu. Mąż wie już, że jeśli dalej będzie pił i był agresywny straci małżeństwo. Proszę się tego trzymać, bo to ważna motywacja, aby zmienić swoje zachowanie. Proszę także uzależnić ewentualny powrót męża od wyników leczenia. I nie szukać tego leczenia zamiast niego. Po tym, czy sam znajdzie dla siebie pomoc, pozna pani na ile jego motywacja do zmiany jest silna i wystarczająca, aby podjąć dość trudne leczenie. Życzę powodzenia Elżbieta Schabowska

0

Witam,

pytanie na które powinna sobie Pani jeszcze odpowiedzieć jest to, czy Pani potrafi bez lęków wrócić do męża. Nawet jeśli terapia uzależnień zakończy się sukcesem i agresywne zachowania nie powrócą, może czuć Pani dyskomfort przebywając z mężem (z powodu Państwa dotychczasowej historii związku). Jeśli mąż rzeczywiście wykaże się inicjatywą i zmobilizuje się do podjęcia leczenia, zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem, który pomoże przepracować dotychczasowe traumy związane z życiem w małżeństwie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy