Możliwość wypisania zwolnienia lekarskiego z dnia poprzedniego

dzień dobry mam takie pytanie wczoraj przed praca zaczołem wymiotowac i nie poszedłem na noc do pracy dzwoniłem po wolne do kierownika to nie dostałem a dopiero dziś mam lekaża rodzinnego o 14 czy z wczoraj dostane wolne

Milena Lubowicz

Lekarz ma prawo wypisać zwolnienie na 3 dni wstecz jeżeli chory był niezdolny do pracy i nie budzi to wątpliwości.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyczyną Pańskiej nieobecności jest ta sama choroba co wczoraj to tak.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski