Możliwość zakażenia HIV poprzez ślinę

Witam :-). Czy jesli ktos zakazony HIV napluje mi w twarz to ja moge zostac zakazony ?

Magdalena Mroczek

Ślina nie jest materiałem zakaźnym w przypadku HIV.

Małgorzata Panek

Jeżeli w ślinie nie ma domieszki krwi, a Pan nie ma na twarzy ranki/skaleczenia, to nie ma możliwości zakażenia.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Prawdopodobieństwo jest niezwykle małe. Co prawda w ślinie mogą znajdować się wirusy, ale w bardzo małym stężeniu.
Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Ilość wirusa w ślinie jest znikoma- ryzyko przeniesienia zakażenia jest więc bardzo bardzo niewielkie.