Możliwość zapłodnienia

Witam.
Sytuacja przedstawia się następująco. Otóż uprawiałem z moją dziewczyną petting i wkładałem jej palec do pochwy, niezbyt głęboko, bo tylko mniej więcej połowę palca i nie na długo. Wcześniej dotykałem tą ręką mojej bielizny, która była wilgotna od śluzu z mojego penisa.
Czy jest możliwość, że zaszła w ciążę? Okres miała 3-4 grudnia czyli teoretycznie skończył się jej 10-11 grudnia, a ja ten palec wkładałem między 11-12 grudnia. Okres spóźnia się jej już tydzień...

Podobną sytuację mieliśmy miesiąc temu. Również wkładałem palec, wtedy nawet wydaje mi się, że był bardziej brudny od tego śluzu. Wtedy okres spóźnił się jej o tydzień.
Czy to normalne, że spóźnia się tak długo drugi raz z rzędu?
Proszę o szybką odp. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Z mojego rachunku wynika, że Pana dziewczyna ma zazwyczaj cykle 31-dniowe. Owulacja przypada więc mniej więcej na 17 dzień cyklu (dwa tygodnie przed miesiączką). W grudniu było to ok. 20 dnia miesiąca. Plemniki żyją i zachowują zdolność do zapłodnienia w drogach rodnych kobiety do 7 dni (maksymalnie, często krócej). Ponieważ do zbliżenia doszło ponad 7 dni przed owulacją, ryzyko zapłodnienia jest praktycznie zerowe. Możliwe, że miesiączka spóźnia się z powodu stresu, jaki wiąże się ze strachem przed ciążą. Proszę uspokoić swoją dziewczynę. Możliwe też, że rozwijają sięu niej zaburzenia hormonalne. Jeśli nieregularności będą się powtarzać, powinna udać się do ginekologa celem wykonania badań hormonalnych.

Pozdrawiam!