Możliwość zapłodnienia poprzez plemniki, które znajdują się na palcu partnera

witam. kochałam się z chłopakiem 4 dni przed miesiaczką i 2 dni przed miesiączką normalnie z prezerwatywa, jednak mielismy problemy z założeniem i raz się zsuneła. Partner we mnie nie doszedł, jednak boje się, ze coś moze poszło nie tak. Możliwe ze jestes w ciąży? Mam jeszcze jedno pytanie, czy możliwe jest zapłodnienie, gdy plemnik znajduje się na palcach u partnera , a następnie doszło do pettingu ? Proszę o szybką pomoc !

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W pierwszej sytuacji nie ma powodów do obaw o ile ma Pani regularne cykle. Są to dni niepłodne. Peting może być przyczyną ciąży.

Jak zauważyłem - 80% pytań kierowanych do ginekologa dotyczy obsesyjnej obawy o zajście w ciążę. Po co tak eksperymentować? Zgłoś się do ginekologa po normalną antykoncepcję.