Możliwość zapłodnienia przez preejakulat

Uprawialiśmy petting z chłopakiem - ocieraliśmy się wzajemnie o swoje narządy płciowe. Nie doszło do samego aktu, mimo to wydzielaliśmy razem swoje... z braku lepszego słowa - substancje. Nie miał wytrysku, a efektem z jego strony była jedynie przezroczysta sperma, czyli jak przeczytałam w Internecie - preejakulat, który posiada zdecydowanie mniej plemników od zwykłej spermy. Dodam jeszcze, że jestem dziewicą. Czy moje obawy są uzasadnione? Czy mogło dojść do zapłodnienia i jestem w ciąży? I jakie jest na to wszystko prawdopodobieństwo. Z góry przepraszam, jeśli sprawiam kłopot i marnuje niepotrzebnie komuś czas, jednak jestem bardzo zmartwiona całym zajściem.

Witam, Dobrze, że piszesz, bo nie ma powodu żeby się denerwować. Istnieje teoretyczne prawdopodobieństwo przedostania się plemników do pochwy, ale podejrzewam, że jest ekstremalnie małe. Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby tak się kiedykolwiek stało. Większe ryzyko występowałoby przy pełnej penetracji. Nawet bez wytrysku, plemniki z preejakulatu mogą w takim przypadku zapłodnić komórkę jajową. Dlatego metoda antykoncepcji polegająca na stosunku przerywanym jest całkowicie nieskuteczna. Kiedy zdecydujesz się na podjęcie pełnego życia seksualnego porozmawiaj z chłopakiem o antykoncepcji. Chociażby prezerwatywach. Gdybyś kiedyś w przyszłości miała ponownie obawy czy jesteś w ciąży, możesz kupić w aptece test ciążowy. Jego wyniki są wiarygodne po czternastu dniach od stosunku. Albo po prostu możesz poczekać na miesiączkę. Przypominam też, że kobieta, od chwili rozpoczęcia życia seksualnego powinna regularnie, przynajmniej raz w roku kontrolować stan swojego zdrowia u ginekologa. Pozdrawiam