Możliwość zapłodnienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam.25.11wzięłam 1 tabletke mikrogynonu(pierwszy dzień krwawienia),następnie przez cały tydzień codziennie brałam tabletkę ok.godz.22-23.W sobote 6 dnia cyklu wzięłam ją ok godz2 w nocy,po czym doszło do stosuku (przy którym prezerwatywa mogła zawieść).Ze strachu w niedziele ok godz 14 zastosowałam metode yuzepe 4 tabl.mikrogynonu i po 12 godz 4 tabl.mikrogynonu)W poniedziałek normalnie wziełam mikrogynon.Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. O ciążę nie ma co się martwić. Przyjmowała Pani w miarę regularnie antykoncepcję - opóźnienie 4 h nie powoduje spadku skuteczności). Dodatkowo zastosowała Pani wspomnianą metodę. Szansa na ciążę mimo to jest znikoma.