Możliwość zarażenia grypą jelitową

witam, bylam 6 dni temu w mieszkaniu w ktorym byla grypa jelitowa czy moglam sie nia zarazic ?

Magdalena Mroczek

Tak, mogła się Pani zarazić grypą żołądkową 6 dni temu. Okres inkubacji grypy żołądkowej trwa około od 1 do 3 dni, natomiast właściwe objawy zakażenia zazwyczaj od 2-4 dni (czasami nawet do 9 dni).Wirus jest przenoszony drogą fekalno-oralną.

Milena Lubowicz

Oczywiście, ryzyko takie istnieje.
Pozdrawiam