Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość zauważenia wad rozwoju w 9. tygodniu ciąży

Witam, Mam pytanie, czy będąc w 9 tc i 5 dniu jest możliwe że lekarz ginekolog może zauważyć jakieś wady u dziecka? Badanie było wykonane w 2d. Martwię się ponieważ lekarz po wykonaniu badania poinformowała mnie że za 2 tyg czyli będzie to 12 tydzień ciąży wykona mi USG wykluczające wady oraz że mnie skieruje na badania tzw test pappa. i moje pytanie to czy ten test jest obowiązkowy czy lekarz po prostu chciała żebym miała 100% pewność wysyłając mnie na te badania?Wizytę mam za 2 tyg. dziękuję
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Standardowo w 12. tygodniu wykonuje się badanie usg i przesiewowo wyklucza wady genetyczne. Test PAPP-a nie jest obowiązkowy, jeżeli nie chce go Pani wykonywać proszę powiedzieć o tym Pani ginekolog, że nie chce Pani skierowania. Nie ma w tym nic dziwnego, nie wszystkie pacjentki decydują się na wizytę w Poradni Prenatalnej. Nawet wizyta w Poradni nie wykluczy Pani w 100% wad genetycznych, gdyż badane są tylko te, które są najczęstsze.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy