MR kręgosłupa 49-latki

MR kręgosłupa Skolioza lewostronna w odcinku piersiowo- lędżwiowym.Pogłębienie lordozy lędżwiowej. Zmiany zwyrodnieniowoprzeciążeniowe w stawach międzykręgowych.Na poziomie L1-L2 śladowe rozlużnienie pierścienia włóknistego bez ucisku.L4-L5 widoczna centralna przepuklina tarczy międzykręgowej z niewielką lateralizacją lewoboczną,która modeluje worek oponowy spłyca zachyłek boczny lewy powoduje obustronne zwężenie kanałów kręg.Choruję dodatkowo na Miastenię przypadek do obserwacji.Jakie leczenie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedstawiony wynik wskazuje na obecność zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. W praktyce są to objawy choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz ucisku na struktury nerwowe w obrębie kręgosłupa. Warto zgłosić się do neurochirurga.