MR mózgowia bez kontrastu 38-latki

cz. 1 Witam, miałam robiony MR mózgowia bez kontrastu. Wynik badania jest następujący: w istocie białej nadkomorowej widoczne są trzy ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i FLAIR, srednicy do 3 mm, nie wykazujące ograniczonej dyfuzji, bez cech wypierania, najprawdopodobniej o charakterze przewlekłych zmian niedokrwiennych. Badanie MR mózgowia nie wykazuje danych dla efektu masy. Prawidłowe zróżnicowanie korowo-podkorowe. Sekwencja DWI oraz SWI zaburzeń sygnału nie wykazują. ania

W części pierwszej opisu NMR -niewielkie obszary hipodensyjne ,które mogą odpowiadać małym obszarom niedokrwiennym.Często obecność takich niewielkich zmian nie ma znaczenia klinicznego.I w opisanym problemie czyli bólach głowy nie stanowi ich przyczyny.Natomiast interpretacja całości problemu pacjenta zawsze należy do lekarza prowadzącego ,który zna stan neurologiczny pacjenta i przede wszystkim wywiad w tym także pod kątem sytuacji ogólnoustrojowej-ewentualne problemy kardialne,nadciśnienie etc.

Pozdrawiam

Decydują obrazy a nie subiektywny opis radiologa. Możemy mysleć o chorobie drobnych naczyń ? Można ewentualnie włączyć suplemenety z górnej półki : Quinomit Prof Enzmanna , i inne. Proszę o kontakt bajko1@wp.pl