MRI kręgosłupa a brak bólu i wskazania do operacji
opis MRI: Osłabienie intensywności sygnału w obrazach T2 zal i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5-S1- zmiany degeneracyjno-dehybradratacyjne. Na tym poziomie widoczna pośrednia lewa przepuklina jądra miażdżystego wpuklająca się do kanału kręgowego na głębokość 8,5mm a szer. 13mm przylegająca do worka oponowego, bez jego ucisku, ale uciskająca na lewe korzenie nerwowe, wypełniająca lewy zachyłek boczny. Neurolog mówi, że potrzebny zabieg. Dodam że aktualnie nie czuje dużych bólów.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność dość zaawansowanych zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga. Zabieg operacyjny może okazać się jedyną szansą na pozbycie się dolegliwości.