MRI kręgosłupa i interpretacja wyniku
MRI odcinka L-S kręgosłupa, obrazy T1 i T2 zależne, FSE i STIR. Lordoza lędźwiowa spłycona. Na poziomie L5/S1 dehydratacja krążka międzykręgowego oraz tylnoprawostronna podwięzadłowa wypuklina na głębokość 4mm bez ucisku na korzenie nerwowe. Nie uwidoczniono prawej nasady łuku trzonu L5. Pozostałe krążki międzykręgowe prawidłowe, bez cech dehydratacji oraz wypuklin. Wysokość trzonów zachowana. Objęty badaniem rdzeń kręgowy, stożek rdzenia i nici ogona końskiego bez zmian ogniskowych.O co chodzi?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga oraz rehabilitanta.