Mrowiący, piekący rumień po ugryzieniu czegoś - co to może być?

Witam bardzo serdecznie. W piątek wieczorem na udzie zauważyłam tak jakby główkę syfka, ale nie robiłam z tym nic, myśląc, że zniknie. Kiedy kładłam się później do łóżka, już go nie było, widniała tylko mała kropka różowa. W sobotę rano był już trochę tkliwy bąbel, ale nie robiłam nic, czułam się dobrze, nie dokuczał mi on. W niedzielę bąbel był już znacznie większy i było już widać jakby dziurkę na środku bąbla, zrobił się rumień o średnicy około 3 cm. Miejsce to było już bardzo bolesne i przy chodzeniu odczuwałam ból. W niedziele wieczorem średnica rumienia była większa, a bąbel robił się bardzo czerwony. Wczoraj źle się czułam, miałam stan podgorączkowy, rumień zrobił mi się na pół uda, piecze, pali, kłuje, pulsuje. Bąbel się znacznie powiększył, jest bardzo ciepły i nie mogę w ogóle go dotknąć, bo tak boli. Byłam już wczoraj u internisty, dostałam leki, wcześniej granice rumienia były widoczne, a dzisiaj jest on rozlany bez wyraźniejszych granic. Mam uczucie mrowienia, drętwienia przedniej części uda i nadal uczucie palenia, nawet nawet kiedy noga jest w spoczynku. Nie ma widocznych granic rumienia, a połowa uda jest tkliwa. Bąbel się powiększył i przechodzi w kolor bordowy, dziurka na bąblu jest już większa i wyraźna. Proszę o jakieś opinie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Niestety po samym opisie nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić z czym mamy do czynienia.

Z opisu wiele cech wygląda na charakterystyczne dla rumienia wędrującego.
Jednak nie jest Pani pewna czy wcześniej wystąpiło ukąszenie przez kleszcza.

Myślę, że powinna Pani stosować leczenie zalecone przez lekarza.

Jeżeli jednak nie przynosi ono zmiany a objawy cały czas są obecne uważam, że warto wybrać się do dermatologa gdyż możemy mieć do czynienia z infekcją skórną a nie boreliozą.
Boreliozę leczymy antybiotykiem, zazwyczaj doxacykliną.

Pozdrawiam!