Mrowienia, pocenie stóp i rąk u 29-letniej osoby

Witam. Od 2 miesięcy męczą mnie niepokojące objawy. Zaczęło się od złego samopoczucia, mrowienia i pocenia się stóp i rąk (nagle), doszły do tego osłabienia (nawet przy lekkim wysiłku) sekundowe zawroty głowy czy uczucie jakbym miała zemdleć. Od dwóch tygodni ciągle piszczy mi w uszach, doszło podwyższone tętno ok 90-100 w spoczynku przy normalnym ciśnieniu. Jeśli chodzi o krew, tsh, ekg wszystko jest w normie, jedynie potas przy dolnej granicy. Mam dużo stresów czy może to być nerwica?

Witam, przede wszystkim należy wykonać poszerzoną diagnostykę lekarską w celu zweryfikowania, czy występujące u Pani objawy mają czy nie tło somatyczne.
Owszem stres wzmaga napięcie emocjonalne i odczuwanie lęku, ale dużo stresu nie jest równoznaczne z nerwicą; duża ilość stresu może, ale nie musi prowadzić do nerwicy.
Warto skonsultować się też z lekarzem psychiatrą.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza