Mrowienie dłoni a zaburzenia chwytania

Mam niepokojące mrowienie w prawej dłoni od ponad 2 tygodni. A dokładnie w dolnej jej części i palca serdecznego oraz małego. Kilka dni temu pogorszyła się chwytność w ręce. Jestem umowiona do neurologa ale dopiero za miesiąc. Jaka może być tego przyczyna ? Czy to cos poważnego? Dodam ze nie miałam zadnego urazu.

Piotr Jurczyk

Witam. Podane objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu nerwu łokciowego, najczęściej dzieję się to na skutek urazu, lub powtarzających się mikrourazów: "zimny łokieć", "porażenie sobotniej nocy" w miejscach, gdzie nerw przebiega tuż pod skórą i opiera się o kość: przyśrodkowej powierzchni łokcia i nadgarstka oraz w przebiegu zapalenia. Na szczęście, biorąc pod uwagę Pani objawy, nie wydaje się, żeby był to duży deficyt. Neurolog przeprowadzi badanie, a następnie zdecyduje, czy warto wykonywać badania dodatkowe, a szczególnie elektroneurografię. Pozdrawiam.