Mrowienie rąk i nóg po leczeniu boreliozy

Mam stwierdzoną boreliozę. We wrześniu ubiegłego roku miałam robione badania - IGG 444, w chwili obecnej mam 169. Na początku byłam na terapii antybiotykowej i wszystko było w porządku. Raczej nie miałam żadnych dolegliwości, lecz od dwóch tygodni czuję mrowienie w nogach i rękach, można mówić trwające cały czas, i nie wiem, czy jest to związane z tą chorobą, czy jest to inna dolegliwość.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Borelioza może dawać tego typu objawy, choć nie jest to najbardziej typowe. W Pani przypadku przeprowadzono leczenie. Nie pisze Pani, jaki antybiotyk zastosowano, w jakiej dawce i jak długo była Pani leczona. W związku z tym, nie jestem w stanie stwierdzić, czy leczenie było prawidłowe. Jeśli było, to podłoże boreliozowe jest mało prawdopodobne.

Przeciwciała moga być wykrywane przez całe życie osoby, która przechorowała boreliozę, więc ich kontrola nie ma sensu. Wahania stężeń nie świadczą o ponownym zakazeniu czy jego braku.