Mrowienie twarzy i stóp oraz bóle głowy w ciąży

Witam. Od tygodnia, może dwóch mam dziwne objawy. Są to bóle głowy w lewej skroni i nad lewym okiem, przykurcze nóg w nocy bardzo bolesne głównie stopy, mrowienie twarzy po lewej stronie, ucisk w gardle jakby zatykanie w pozycji leżącej oraz uczucie nierównego bicia serca po zmianie pozycji ze stojącej na siedzącą, czy przy przekrecaniu się z boku na bok( puk,przerwa,puk puk, puk.. Itd, nierówne i mocne bicie ) - po chwili mija). Mam 21 lat. Aktualnie jestem w 32 4 tygodniu ciąży. W październiku miałam robione echo-ok, w holterze 6 skurczy nadkomorowych, spora niedokrwistość ale biorę żelazo i wyniki już ostatnio niewiele odbiegaly od normy (tak powiedział gin.), tsh t3 t4 też w porządku. W RM torbiel szyszynki 10 mm i ognisko hiperintesywne o pochodzeniu naczyniopochodnym już pozapalnym do 4 mm w za kręcie lewego platu czołowego (wykonane na początku czerwca, neurolog nie widzi nic groźnego). Wtedy jed ka nie miałam takich obajwow. Czy powinnam ponownie zgłosić się do neurologa?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli objawy neurologiczne Panią niepokoją oraz utrudniają funkcjonowanie to warto skonsultować to z neurologiem. Warto przed wykonać kilka podstawowych badań z krwi: morfologia, poziom potasu, sodu magnezu oraz TSH. Pozdrawiam.