Mrowienie w ręce u 59-latki

DZIEŃ DOBRY JESTEM 59 - LETNIĄ KOBIETĄ. MAM UCZUCIE MROWIENIA W LEWEJ RĘCE, CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ?

Przyczyn może być wiele ,jednak najczęsciej są to
-zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego
-zespoły uciskowe nerwów np, zespól kanału nadgarstka lub Guyona
-zespól górnego otworu klatki piersiowej
zmiany naczyniowe

Dr n. med. Mariusz PytlasiĹski

To zależy od tego jak jest dokładna lokalizacja mrowienia, czy ma na to wpływ ruch ręką, głową, czy jest to dolegliwość stała czy nawracająca. Jednymi z najczęstszych przyczyn są zespoły uciskowe nerwów obwodowych, np. zesp. cieśni nadgarstka, ale mrowienia zdarza się np. przy dyskopatii szyjnej. W przypadku uciążliwych dolegliwości wskazana diagnostyka neurologiczna.