Muszę być chuda

Cześć mam na imię Nicola i bardzo chcę schudnąć.   Mam 13 lat i ważę 67kg. Trochę dużo. Bardzo chciałabym schudnąć i nie chcę żeby tak dalej było. Co ja mam zrobić?

Witam ciepło,

Przede wszystkim prosiłabym Cię o podanie Twojego wzrostu, aktywności fizycznej i tego, czy nadmiar masy ciała konsultowałaś z lekarzem?
Wzrost jest niezbędny do określenia stopnia ewentualnej nadwagi/otyłości i wdrożenia działań mających na celu zniwelowanie problemu.

W Twoim przypadku istotne będzie zwiększenie dawki ruchu i wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych:
- podjadania między posiłkami,
- omijania posiłków, np. śniadania,
- picia gazowanych (słodzonych) napojów kolorowych,
- spożywania żywności typu fast-food i słodyczy.

Z diety należało by wyeliminować: tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage,sery żółte (korzystniejsza jest wersja "light"), tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", ciasta, ciasteczka.

Czekam na więcej informacji i pozdrawiam