Muszę schudnąć! To nie kaprys!

Witam, Mam 169/170 cm wzrostu i ważę 59 kg. Jestem sportowcem i dla lepszych wyników muszę schudnąć zdrowo do kwietnia 4/5 kg! Bardzo ważne, by kilogramy mi nie powróciły przed sezonem. Nie słodzę herbaty (no chyba że już mam bardzo ochotę). Staram się jeść mało słodkiego, ale przez to, że bardzo dużo ćwiczę, to czasem brakuje mi cukru i muszę coś zjeść albo po prostu mam na nie ochotę. Na śniadanie jem 2 małe skibeczki chlebka (jakiegoś ciemnego z ziarnami albo tzw. pumpernikiel, lub 1 bułka). "Staram" się nie jeść nic więcej do obiadu. Na obiad jakieś mięsko, kapusta. Ostanio nie jem ziemniaków, bo nie mam na nie ochoty. Rzadko jem coś jeszcze po obiedzie. Piję bardzo dużo płynów - woda, herbata, kawa. Staram się nie pić za dużo soków i innych słodkich napojów. Proszę o podpowiedź, jak zrzucić te kilka kilo zdrowo, bez efektu jojo i przez kilka miesięcy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

ponad rok temu

Witam,

Ze swojej strony nie mogę polecić Ci jak schudnąć, ponieważ ze zdrowotnego punktu widzenia, nie ma ku temu wskazań. Najlepiej, gdybyś odchudzała się pod okiem dietetyka sportowego, który w opracowywaniu przykładowego jadłospisu uwzględni dyscyplinę, w której się rozwijasz. Dieta powinna być poprzedzona badaniem lekarskim.

Pozdrawiam