Mydło do mycia twarzy

Dzień dobry Mam pytanie odnośnie mycia twarzy. Nie lubię używać żeli do mycia, bardziej komfortowe jest dla mnie używanie mydła. Czy w związku z tym jest jakiś rodzaj mydła lub inny myjący środek w kostce, który nie podrażnia i nie wysusza skóry? Pozdrawiam, Paulina

Małgorzata Panek

Większość mydeł dostępnych na rynku nie nadaje się do mycia skóry twarzy, gdyż są one zasadowe i powodują jej wysuszenie. Jeśli nie lubi Pani stosować żeli i preferuje mydła, może Pani spróbować mydeł przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej, dostępne są w aptekach bez recepty.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Niestety mydła dostępne na rynku w większości mają odczyn zasadowy i nadmiernie wysuszają skórę. Polecałabym stosowanie preparatów przeznaczonych do mycia skóry twarzy. Jeśli jednak zdecydowanie preferuje Pani mydła, może Pani spróbować tych dostępnych w aptekach przeznaczonych do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej. W razie jakiegokolwiek odczynu alergicznego, proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam