Myśli samobójcze u 25-latki

Witam mam 25 lat miałam 3próby samobójcze w wieku 17 ,20 ,22 lata od 14 roku życia tnę się tzw.autoagresja w wieku 14 lat zostałam zgwałcona .Często mam tak,ze śni mi się to co wydarzyło się kiedyś a ja nie potrafie nic z tym zrobić czuję się bezradna .Moje pytanie brzmi czy kiedyś o tym będe potrafiła zapomnieć czy to ustąpi ?Nie chce też użalać się nad sobą ani też nie za bardzo lubie opowiadać o sobie a tym bardziej o tamtym wydarzeniu z dzieciństwa.Często obwiniam się o to co się stało..

Dzień dobry,

Póki co, nie "zapomniała Pani ani nie ustąpiło" przez jedenaście lat.
Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania/funkcjonowania to proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i podjąć leczenie, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie (w formie ambulatoryjnej). Lub rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym, w którym stosowana jest psychoterapia (tutaj link do niektórych z nich http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/odzialy-stacjonarne/).

Mgr Patrycja Stajer

Witam
z tego co Pani opisuje, często obwinia się Pani za przeszłość - wtedy trudno o niej zapomnieć,
może spróbowałaby Pani skorzystać z psychoterapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązywaniu problemu - wtedy Pani sama nazywa " swój problem " z tym konkretnym pracuje z terapeutą, np celem wzmocnienia Pani pozytywów i mocnych stron

Pozdrawiam