Myśli samobójcze i leczenie bez psychologa

mam myśli samobójcze, coraz częściej zamykam się w pokoju i nie chcę nikogo widzieć, wszystko mnie denerwuje i mam problemy z napisaniem jednego sensownego zdania, nie chcę o niczymmówić rodzicom ani nie chcę iść do psychologa. Czy mogęmieć depresję, czy można się samemu z tego wyleczyć, bez pomocy psychologa?

Witam,
Piszesz,że nie chcesz nikogo widzieć,więc pozostaje rzeczywiście kontakt taki,jak ten-pisemny,ew.telefoniczny.Problem w tym,gdy nie ma się kontaktu z wybranymi przez siebie osobami ani pomysłu na nawiązanie go.Tak więc,jeżeli jesteś w mieszkaniu z rodziną,Twoje bezpieczeństwo wydaje się pewne,gdyż nie jesteś sama ,ktoś może zawiadomić pogotowie w sytuacjach nagłych .
Psycholog jest tu potrzebny do tego,by spróbować znależć inne sposoby radzenia sobie w sytuacjach,w których czujesz się pominięta lub izolowana oraz po to,by to,co wydaje się iTobie samej izolacją zobaczyć oczami innych.Wtedy jest droga do nawiązania kontaktu.Polecam treningi grupowe dla młodzieży i pozdrawiam ciepło.

Witam. Tak, może to być depresja. Nie da się jednak postawić diagnozy przez internet, stąd konieczność wizyty u specjalisty. Z Twojego opisu jest dla mnie jasne, że sprawa jest poważna. Jesteś nastolatką dlatego nie jestem pewien czy Ty powinnaś chodzić do psychologa/psychoterapeuty czy też cała Twoja rodzina - czasem to drugie podejście daje lepsze rezultaty. W Krakowie polecam Krakowski Ośrodek Terapii - kiedyś się mieścił przy ul. Miodowej (nie wiem czy jest tam nadal, czy też zmienił lokalizację). Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Problem, który Pani opisuje jest poważny. Myśli samobójcze wymagają pomocy. Pomoc psychologa a nawet psychoterapeuty w tym momencie wydaje się być niezbędna. Rozumiem, że nie chce Pani iść na wizytę, jednakże specjalista będzie w stanie najlepiej pomóc Pani w poprawie funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska