Myśli samobójcze i leki

Witam. Mam 18 lat, 20 listopada pojechałem na izbe przyjęć z powodu natretnych myśli samobójczych. Porozmawiałem z psychiatrą tak niechętnie bo to była moja pierwsza wizyta. Lekarz zadawał pytania a ja odpowiadałem. Zapisał mi Seronil 10 mg na dobe, biore już 22 dzień i nie widze poprawy żadnej. Ale widze ze mam silniejszą chęć sie zabic:(.W domu jest zla sytuacja. Chcialbym się zapytać czy moge dostać rente socjalną, z powodu myśli samobojczych?

Milena Lubowicz

Myśli samobójcze nie są chorobą, a objawem, więc z tego powodu nie można dostać renty. Należy rozpocząć regularne leczenie psychiatryczne, wtedy psychiatra będzie mógł problem zdiagnozować i odpowiednio leczyć. Może być wskazane zwiększenie dawki leku lub zamiana na inny.
Pozdrawiam