Myśli samobójcze i podejrzenie depresji u 23-latki

Witam. Od ponad pół roku miewam myśli samobójcze, a nawet nie tyle co myśli bardziej coraz częściej wyobrażam sobie i zastanawiam się jakby to było gdyby mnie nie było na tym świecie. Wymyśliłam już wiele scenariuszy. Bywają tygodnie gdy izoluję się od ludzi tylko leżę i nie wychodzę z łóżka, ale też i takie tygodnie gdy brakuje mi ludzi. Nie uważam że cierpię na depresję, czy powinnam zgłosić się do specjalisty? Pozdrawiam Kinga
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Objawy somatyczne depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna, ale wciąż wiele osób ma trudności z rozpoznaniem jej. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są objawy somatyczne depresji.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, którzy po osobistym zbadaniu określą najlepszą metodę leczenia Pani (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani znaleźć np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

0

Dzień dobry. Myśli samobójcze mogą wynikać z różnych przyczyn, niekoniecznie depresji. Jeżeli ten stan Panią niepokoi proszę umówić się na konsultację z terapeutą - w tym przypadku terapeuta pracujący w nurcie psychodynamicznym może Pani pomóc odnaleźć przyczyny, motywy takich myśli. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty