Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Myśli samobójcze na tle nerwowym

Mam myśli samobójcze.W nocy sen,że wypadam przez okno.Rano też chciało mi się wyskoczyć. Mam nerwy na tle pracy,nie robię.Mam 30 lat- nie pamiętam nic ze studiów, nie mam zdolności manualnych.Nigdy nie miałam chłopaka.Myśli samobójcze wracają, po 5 tyg, po 5 latach.Leczę się psychiatrycznie, psychoterapia nie działa.Jestem osoba pełnosprawną, ale niesamodzielną. W życiu sobie nie poradzę. Martwię się. Na samą myśl o pracy- ściskanie w żołądku, stres. Co robić?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Samobójstwo może mieć podłoże genetyczne

Psycholog
33 poziom zaufania

Nadal współpracować z psychiatrą i psychoterapeutą, zdarza się, że psychoterapia musi trwać kilka lat zanim naprawdę będą efekty, jeśli natomiast nie czuje się Pani komfortowo z obecnym psychoterapeutą może Pani spróbować z inną osobą czasem to działa. Najważniejsze to być szczerym z osobami, które Pani pomagają czasem ukrywając coś samemu można sobie zaszkodzić.

0

Dzień dobry. Być może cierpi Pani na zaburzenie osobowości, choć oczywiście nie sposób tego określić na podstawie powyższych informacji. Nie wiem jak długo trwa Pani terapia ale w przypadku zaburzeń osobowości może to trwać kilka lat. Terapia powinna się odbywać minimum raz w tygodniu - czy w takiej terapii Pani uczestniczy? Proszę w pierwszej kolejności porozmawiać z Pani terapeutą. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy