Myśli samobójcze po rozstaniu z dziewczyną

Witam mam 18 lat... rzuciła mnie dziewczyna, kocham ją bardzo, ale ona najwidoczniej mnie już nie, nie podała jasnego powodu rozstania. Obwiniam się, za niektóre rzeczy. Od jakiegoś czasu jestem bardzo przygnębiony, nic mnie nie bawi, wszystko jest szare i bez sensu, a gdy jestem sam albo w nocy nachodzą mnie złe myśli...

18 LAT ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie!

Poczucie braku sensu w życiu, przygnębienie, nadmierne poczucie winy oraz myśli samobójcze mogą świadczyć o depresji. Jeśli taki stan utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, koniecznie proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Gorąco namawiam również do spotkania z psychologiem. Jest Pan w trudnej sytuacji, ma Pan prawo przeżywać te wszystkie trudne uczucia i myśli, proszę podejść do tego jednak jak do stanu przejściowego, który minie.

Uważam również, że warto byłoby domknąć obecną sytuację z Pana byłą dziewczyną. Ma Pan prawo poznać przyczynę rozstania,  sytuacja w jakiej jest Pan obecnie automatycznie wrzucana Pana w poczucie winy. Proszę o tym pomyśleć na spokojnie, nawet jeśli w tej chwili nie jest Pan gotowy na spotkanie/rozmowę/jakikolwiek kontakt z byłą dziewczyną.

Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo siły, wytrwałości i szybkiego powrotu radości w Pana życiu!