Myśli samobójcze po utracie ojca

Czy ja mam depresję? W kwietniu zmarł mój tata, był mi bardzo bliski, tylko on mnie kochał. Mama mnie często źle traktuje, ciągłe docinki, krzyk, czepianie się o to, że żyję... Czasem mam chęć popełnić samobójstwo i w innym wymiarze być szczęśliwa z tatą... Rano nie chce mi się wstać z łóżka, często płaczę, czasem bez większego powodu.. Czuję się samotna i nierozumiana... Mam dość wszystkiego. Właściwie nie wiem, czemu tu piszę...

ponad rok temu

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Przeżywa Pani żałobę po utracie bliskiej Pani osoby, która nastąpiła całkiem niedawno i minie jeszcze trochę czasu, zanim uda się Pani z tym pogodzić. Pani objawy mogą świadczyć o depresji, dlatego powinna się Pani udać na wizytę do lekarza psychiatry. Pomogłyby Pani także regularne spotkania z psychologiem. Niepokojąca jest Pani relacja z matką. Czy Pani mama wie o myślach samobójczych, o tym jak odbierane są jej docinki, przykre komentarze? Może Pani mamie również trudno pogodzić się ze śmiercią Pani ojca i nie radzi sobie w tej sytuacji? Zamiast kłócić się z mamą lub zamykać w sobie, powinna Pani mówić jej o tym, jak się Pani czuje, które słowa Panią bolą, jakie uczucia wywołują.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty